Az előző blog bejegyzésben megnéztük, hogy milyen mozgásfejlődési szakaszok várhatók a baba életének első fél évében, hogyan indul be a folyamat, mely során a szinte teljesen mozdulatlan újszülött szépen lassan kezdi felfedezi maga körül a világot.
Blog
Mikor a terhességi teszten végre megjelenik a várva várt második csík, akkor az első felhőtlen boldog pillanatokat gyorsan felváltja a kicsi érkezése miatti izgalom, aggódás és készülődés.
Akkor látjuk, mennyire gyorsan telik az idő, mikor kisbaba érkezik a családba. Hihetetlen látni, ahogy napról napra, hétről hétre milyen hatalmas fejlődésen mennek keresztül.
Mikor új családtag érkezik, hatalmas változások állnak be a család életében.
Mikor a baba megtanul kúszni, egy teljesen új világ tárul fel előtte. Hiszen eddig csak feküdt, esetleg forgással tudott egy kicsit helyetváltoztatni, most viszont elindulhat, és felfedezheti a játszószőnyegen túli világot.
A testvérek közötti kapcsolat rendkívül összetett. Hiszen egy testvér lehet játszótárs és bajtárs, de mindeközben rivális is.
Ahhoz, hogy az emberi szervezet megfelelően működni tudjon, állandó vízpótlásra van szüksége. Kiemelten fontos ez a babáknál, hiszen az ő anyagcseréjük gyorsabb, így ha nem jutnak megfelelő mennyiségű folyadékhoz, könnyebben kiszáradhatnak.
A baba mozgásfejlődése összetett folyamat, melynek megvannak a fix állomásai, viszont minden baba egyedi, így teljesen különböző tempóban sajátítják el az új mozgásformákat.
A hozzátáplálás embert próbáló feladat, a szülőnek rengeteg odafigyelésre, türelemre és elfogadásra van szüksége hozzá. Hosszú az út, míg a baba hozzászokik az ételekhez, számára teljesen új élményekkel gyarapodik, megismerkedik új textúrákkal, ízekkel és mozdulatokkal.
A mai kisbabák már szerencsésnek mondhatják magukat, hiszen a régen alkalmazott elavult szemléleteket, nevelési módszereket a fiatal szülők már nem alkalmazzák.