Mi kerüljön még a kórházi csomagba?
A terhesség utolsó pár hetei, hónapjai nagyon izgalmasak. Otthon már szinte minden kész az új jövevény érkezésére, és az anyuka is nagy izgalommal várja már, hogy végre kibújjun az a kisbaba, akit a szíve alatt növesztgetett hónapokig.
Arról nem is beszélve, ekkorra milyen kényelmetlen tud lenni hatalmas pocakkal az élet. Mivel teljesen kiszámíthatatlan, mikor dönt úgy a baba, hogy ideje elindulni a nagy világot felfedezni, így jóval idő előtt érdemes összepakolni a kórházi csomagot, nehogy bármi is kimaradjon. Főleg, hogy míg nincs tapasztalata az embernek, nem tudhatja pontosan, mire lesz bent szüksége, így lehet, hogy napokig pakolássza ki be a táskáját, mert mindig eszébe jut valami. A kórházak és a védőnők adnak ugyan egy alap listát, de érdemes az anyukák friss tapasztalataira is támaszkodni. Nézzük meg, mik azok, amik a hivatalos listákról hiányoznak, pedig jól jöhetnek a kórházi bentlét alatt.
Nasi, édesség
Egy elemózsiás csomag bekészítése életmentő lehet, sőt akár már a szülés alatt is jól jöhet egy kis csokiszelet energia töltésnek. Egy szülés, főleg az első alkalommal hosszadalmas lehet, akár egy nap is eltelhet az első fájásoktól odáig, hogy megszületik a kisbaba. Ez rengeteg energiát emészt fel, az anyuka nem tud aludni, pihenni, és közben hihetetlen összepontosításra és kitartásra van szüksége, hogy végigcsinálja. Sok kismama szülés után szédül, felállni sem tudnak, hiszen testük minden tartalékát felélték. Ekkor nagyon fontos, hogy legyen a táskában pár édesség, nassolnivaló, croissant, ami ad egy kis plusz energiát.
Étel, ital
Ha már ételről van szó, meg kell jegyeznünk, hogy ugyan kap a friss anyuka a kórházban ellátást, nem biztos, hogy pont azt fogja kívánni, vagy megfelelő mennyiséget kap. Természetesen kész kajával nem indulhat útnak a kórházba, de mégis érdemes betenni pár szendvicset, hiszen ha éjszaka születik meg a kicsi, akkor sok ideig kell várni, míg eljön a reggeli ideje. Azt is érdemes előre eltervezni, melyik családtag tud majd behozni a látogatások alkalmával plusz, otthon előre odakészített ellátmányt. Az innivaló viszont központi kérdés, szülés után rengeteg vizet kell meginnia az anyukának, így senki nem fog furcsán nézni, ha több üveg ásványvizet viszel magaddal.
Ruhák
Ruhák tekintetében az elsődleges szempont egyértelműen a kényelem lesz. Egy ilyen megterhelő igénybevétel után fontos, hogy a lehető legkényelmesebb, legpraktikusabb ruhákat vegyük fel. Jó szolgálatot tesz ilyenkor a szoptatós pizsama, hiszen könnyű felvenni, nem kell hajolgatni miatta, nem nyomja meg a hasat, és a kisbaba szoptatása is praktikusan, öltözés nélkül megoldható. Sokan ódzkodnak a hálóingektől, mondván otthon sem szeretnek abban aludni, nekik ajánlott bepakolni kényelmes nadrágos pizsamákat is, de több, mint valószínű, hogy ők is rá fognak jönni, a hálóing sokkal jobb választás erre a pár napra. Nem szabad megfeledkezni a hazamenetelhez szükséges ruháról sem, azt is érdemes otthon jól átgondolni, hiszen nem biztos, hogy a párunk a legmegfelelőbb darabot találja, ha rábízzuk. Válasszunk könnyen felvehető, lenge ruhát, ami nem nyomja össze a pocakot, hiszen hiába bújt ki a baba, azonnal nem megy le a has. Főleg igaz ez a császáros anyukákra, nekik kiemelten figyelni kell a hegükre. Érdemesebb egybe ruhát vagy egy bő pólót szoknyával választani.
Szoptatós párna
A szoptatós párna nagyon sokrétűen használható darab, hiszen már kismamaként is megkönnyíti az alvást. Érdemes már a kórházba is magunkkal vinni, hiszen hihetetlenül megkönnyíti a szoptatást. Egy újszülött kétóránként, sőt nagy melegben gyakrabban szopizik, és egy-egy alkalom eltarthat akár 30-40 percig is, így nagyon nem mindegy, hogy mennyire kényelmes az anyukának.