Segítség a totyogó mellé - csípőhordozó
Minden szülő, akinek totyogó kisgyereke van, tudja jól, milyen, mikor a kisgyerek egész nap öt percenként ölbe kéreckedik, majd pár perc után megint szaladna dolgára.
Ez az időszak nagyon megterhelő tud lenni a szülőnek, hiszen ekkorra már kb. 10-14 kilósak a gyerekek, ezt a nagy súlyt pedig nehéz folyton cipelni. Rendszeressé válnak a fájó testrészek, a sajgó kéz, váll, derék és hát. Nézzük meg, mi okozhatja ezt a jelenséget, és mit lehet tenni azért, hogy a gyerek igényei is kielégüljenek, és a szülőt is mentesítsük a fájó testrészektől!
Miután a gyerkőc megteszi az első lépéseket, egyre nagyobb szabadság szakad rá, és egyre nagyobb is az igénye az önállósodásra. Viszont ahogy megtapasztalja, hogy el tud távolodni az anyától, úgy lángol fel a szeparációs szorongás, ezért néha kétségbeesetten keresi a csak pár lépésre lévő szülőt, és naponta több tucatszor is ölelő karjaiba kéredzkedik vigasztalásért. A szeparációs szorongás idővel enyhül, segíteni úgy tudunk rajta, ha mindig ott vagyunk, mikor szüksége van ránk. Éppen ezért nem szabad ezeket a kéréseket úgy értelmezni, mintha a gyerek hisztizne és követelőzne. Ha elutasítjuk a közelség igényét, mondván, hogy ne engedjünk mindig az akaratának, a gyerek félelme csak még hevesebb lesz, és a szorongásos időszak meghosszabbodik.
A kinti séták során is igaz ez a kettősség, hogy a gyerek hol önállóan sétálni akar, hol ölben lenni. Sok kisgyerek ilyenkor már nem tűri meg a babakocsit, a saját lábán szeretné felfedezni a világot. Viszont picik még, hosszútávon nem tudnak gyalogolni, gyorsan elfáradnak, és ekkor ismét a szülő ölébe kérik magukat. Ez az időszak nagyon megterhelő tud lenni a szülő testének, hiszen ekkorra már kb. 10-14 kilósak a gyerekek, ezt a nagy súlyt pedig nehéz folyton cipelni.
Erre megoldást nyújtanak a hordozók, melyek segítenek eloszlatni a gyerkőc súlyát, és így tehermentesítik az anyuka vagy apuka testét. Ha a gyerkőc igazi kis felfedező, nem szeret hosszútávon ölben lenni, hanem egy-két perc után máris szalad tovább, legjobb választás a csípőhordozó. Ennek a hordozónak előnye, hogy gyorsan felcsatolható, sőt hosszútávon is szinte észrevétlenül hordható, és egyszerűen rá kell ültetni a gyereket, amikor az ölben szeretne lenni. A szülő csípőjére erősített, kipárnázott hordozó segít eloszlatni a gyerkőc súlyát, így megkönnyíti a hordozást, és tehermentesíti a sajtó testrészeket. Mivel nem kell bajlódni a felkötéssel vagy a csatokkal, mint a többi hordozónál, így sokkal hasznosabb az ilyen le-fel kéredzkedő gyerekek esetén. A gyerkőcöt nem fogja semmilyen öv, így azok is szeretik, akik nem viselik el a többi hordozóval járó túlzott kötöttséget. A szülőnek elegendő az egyik kezével stabilan tartani a gyereket, így a másik keze felszabadul. A csípőhordozóban a gyerek ugyanolyan testközelségben van, mintha a szülő két kézzel ölelné, így a közelség iránti igénye is kielégül, és csökken a szeparációs szorongás.