Hogyan tároljuk a már viselt, de még nem koszos ruhákat?
Mindenki tudja, milyen nagy bosszúságot tud okozni a sok itt-ott felhalmozódott ruha a lakásban. Elég pár darab, ami nincs a helyére téve, és máris rendezetlen képet nyújt az egész szoba. Legnagyobb problémát ilyen szempontból az egyszer már hordott, de még nem annyira koszos ruhák adják, hiszen ezeknek nincs meg a maguk helye. Egy óra viselés után azonnal kimosni víz és idő pazarlás, ráadásul a gyakori mosás hamarabb teszi tönkre az anyagot.
Viszont a már viselt ruha nem kerülhet vissza a teljesen tiszták közé sem, ezek a ruhadarabok gyakran a székre, a kanapéra, vagy éppen a padlóra kerülnek. Így gazdátlanul tengődnek a lakásban, míg valaki meg nem unja a látványt, és ha kell mosni, ha nem, kiviszi a szennyeskosárba, hogy végre rend legyen. Szerencsére többféle megoldás létezik arra, hogyan tárolhatjuk ezeket a ruhákat anélkül, hogy a rendetlenség folyamatosan zavarna minket.
Az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldás, ha külön akasztót vagy fogast használunk a már viselt ruhák számára. Ha nagy a szobában a terünk, beszerezhetünk egy állófogast is, ha helyhíján vagyunk, akkor jobban járunk egy ajtóra akasztható fogassal. Ez a megoldás átlátható, rendszerezett, és kis idővel minden családtag megszokja, hogy a levetett ruhákat oda kell felrakni. Érdemes átgondolni, hol szoktunk a legtöbbször átöltözni, és oda elhelyezni a fogast. Például, ha valaki a fürdőszobában szeret öltözni zuhanyzás előtt, akkor a fürdő ajtóra, ha ragaszkodik a hálószobai öltözéshez, akkor pedig oda. Egyetlen hátránya van a fogasnak, hogy a kényesebb darabokat nem szabad hosszasan felakasztani, mert az anyag hajlamos lehet a megnyúlásra.
Megoldás lehet az is, ha kinevezünk egy külön polc részt vagy kosarat a használt ruháknak. Fontos, hogy ez a pakoló felület elkülönüljön a tiszta ruháktól, mégis ugyanolyan jól megközelíthető és rendszerezhető legyen mint a szekrényünk. Olyat válasszunk, ahova szépen be tudjuk hajtogatni a ruhákat, és átlátjuk a kínálatot anélkül, hogy mindet szét kellene pakolnunk.
Speciális bútorok és tárolórendszerek alkalmazásával is rendszerezhetjük a viseltes ruhákat. Az ágy vagy kanapé alatti padlásládákban például helyet találhatunk a viseltes ruhák számára, miközben ezek könnyen hozzáférhetőek maradnak. A szekrényekbe szerelhető különálló rendszerek, mint például kihúzható polcok és fiókok, szintén segítenek elkülöníteni a viseltes ruhákat a tiszta ruháktól.
A babaruhák ugyan picik, de ugyanolyan rendetlen képet adnak, ha szanaszét vannak a lakásban. Érdemes már a legkisebbeknél is figyelni arra, hogy a levetett, de még nem koszos ruhákat következetesen hova pakoljuk. Ilyen például a gyermek pizsamája, melyet a legegyszerűbb, ha minden reggel, mikor levesszük róla, az ágyra akasztható tároló zsebébe helyezzük, így este biztosak lehetünk benne, hogy meglesz.
Ugyanez vonatkozik a levetett cipőkre is. Ha mindennek megvan a maga helye, könnyedén rendet lehet tartani. Érdemes beszerezni praktikus cipőrendszerezőket, ahova minden családtag hazaérkezve le tudja tenni a cipőjét. Legnagyobb előnye, hogy a cipők egymás alatt helyezkednek el, így soha többé nem lesz probléma, hogy elveszik a fél pár, és reggel hosszú percekig azt kell keresgélni.